Tipy

 

- ak dieťa nechce užiť liek pre jeho zlú chuť, natrite mu jazyk kockou ľadu. Alebo dajte sirup do chladničky. Studený nechutí zďaleka tak zle ako sirup s izbovou teplotou. Ak je dieťa už väčšie, ukážte mu, ako si ma pridržať nosik, aby necítilo vôňu sirupu. AJ vtedy ho ľahšie prijme

- výborný tip je urobiť si doma odsávačku na vysávač za cca 1 euro. Je potrebné k tomu kúpiť obyčajnú hadičkovú odsávačku. Zoberieme jeden obyčajný umytý téglik od jogurtu. Do stredu dna vyvŕtame dierku (my sme to robili s rozžhaveným klincom) a hneď do takého horúceho vložíme do dierky tú časť odsávačky, ktorá bežne ide do úst rodiča. Ak to úplne pevne nesedí, môžeme to zaistiť napr. kúskom lepiacej gumy, aby sme vytvorili úplný podtlak. Tento kelímok potom nasadíme na rúru od vysávača. Takže vlastne ústa rodiča sú nahradené ťahom vysávača.

- raz dávno som našla recept na domácu výrobu vlhčených obrúskov na zadoček. Ja som nevyskúšala, lebo som ten recept niekde zapotrošila a objavila, až keď ho už nebolo treba. Ale možno to niekoho nadchne a vyskúša. Je potrebné do nejakej nádobky s mechanickým rozprašovačom naliať 2 lyžice detského kúpeľa, 2 lyžice detského oleja a doliať čistou vodou. Môže sa to používať tak, že to pretrepeme, nastriekame na zadoček dieťatka a zotrieme vyťahovacími papierovými obrúskami.  Alebo to môžeme nastriekať na obrúsok a takto utrieť.